Haber

Türkiye’nin en iyi genç tenisçileri Bodrum’da belli oldu

Selçuk Arslan

BODRUM –Türkiye Tenis Federasyonu tarafından 3 kategoride düzenlenen 12-14-16 yaş grubu “Best 8 Masters Tenis Turnuvası” Bodrum Tenis İhtisas Kulübü’nde sona erdi.

Bodrum Tenis İhtisas Kulübü’nde 28 Kasım-2 Aralık 2022 tarihleri ​​arasında düzenlenen ve 12, 14 ve 16 yaş gruplarının en güzellerinin mücadele ettiği “En İyi 8 Masters Turnuvası”nda kupalar sahiplerini buldu.

TTF 12 yaş, Neva İtibar Yapı 14 yaş ve TTF 16 yaş kategorilerinde toplam 48 tenisçinin katıldığı turnuva, hafta boyu Bodrum’da heyecan yarattı.

Dereceye girenlere ödüllerini Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum Gençlik ve Spor Bölge Müdürü Oktay Dumruk, Neva İtibar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Melih Kutay Öztürk ve Bodrum Tenis İhtisas Kulübü yöneticisi Erkan Edis verdi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Bodrum’un böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmasından büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

Aras, “Ben de tenisçiyim. Bodrum’da tenis sporunu destekliyoruz. Tabii burada en büyük sorumluluk siz değerli ailelere ve öğretmenlere düşüyor. Bodrum tenis için çok uygun bir ilçedir. Erkan Edis hocam Bodrum’da bir çok çocuğu büyüttü ve cemiyete kazandırdı. Son dönemde genç arkadaşlarımız uluslararası turnuvalarda da başarılı oldular. Genç arkadaşlarımı bu çalışmadan dolayı tebrik ediyorum. Yatırımcılarımızdan tıpkı Neva İtibar Yapı gibi spora ve sosyal hayata yatırım yapmalarını istiyor ve bekliyoruz. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Neva İtibar Yapı Yönetim Kurulu Üyesi Melih Kutay Öztürk, firma olarak böylesine anlamlı bir düzenlemeye katkıda bulunmaktan büyük mutluluk duyduklarını ve bu tür düzenlemelere destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Bodrum Tenis İhtisas Kulübü işletmecisi Erkan Edis de yıl boyunca düzenledikleri turnuvaları çok anlamlı bir turnuva ile taçlandırdıklarını söyledi.

Edis, “Hafta boyunca Türkiye’nin en uygun tenisçileri, öğretmenleri ve ailelerini ağırladık. Bodrum’a ayrı bir heyecan kattık. Katılan tüm genç tenisçileri tebrik ederiz. Böyle bir turnuvaya ev sahipliği yapmamızı sağlayan Tenis Federasyonu’na teşekkür ederim. Turnuvaya verdikleri destekten dolayı Bodrum Belediyesi ve Neva İtibar Yapı’ya da teşekkür ederim. Bodrum Tenis İhtisas Kulübü olarak 2023 yılında da ulusal ve uluslararası turnuvalara ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Kategorilere göre dereceye giren sporcular şu şekilde:

TTF 12 YAŞINDA EN YETER 8 MASTER TURNUVASI

Kadın

1. Ela Düzovalılar

2. Ayşe Bal

erkekler

1. Mehmet Toprak ERÇİN

2. Kuzey Kerem BAYRAK

NEVA İTİBAR YAPI 14 YAŞ BEST 8 MASTER TURNUVASI

Kadın

1. Berrak KOÇAK

2. Melis YILDIRIM

erkekler

1. Mustafa Ege ŞIK

2. Kuzey UĞURCAN

TTF 16 YAŞ EN İYİ 8 MASTER TURNUVALARI

Kadın

1. Ceylin İPEK

2. Fatma YÜKSEL

erkekler

1.Mehmet Onur TURGUT

2. Melih ANAVATAN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu