Ekonomi

İstanbul Bilgi Üniversitesi, Danimarkalı ünlü fotoğrafçı Mads Nissen’ı ağırladı

İstanbul Bilgi Üniversitesi İrtibat Fakültesi, santralistanbul Kampüsü’nde Danimarkalı belgesel fotoğrafçısı Mads Nissen’ı konuk etti.

Üniversiteden yapılan açıklamaya nazaran, İstanbul Bilgi Üniversitesi İrtibat Fakültesi’nin Nordic Journalism Center iş birliğiyle düzenlediği fotomuhabirlik seminerinde Danimarkalı ünlü fotomuhabir Mads Nissen, öğrencilerle buluştu. Nissen, yaptığı sunumda çektiği fotoğraflardan örnekler paylaştı.

“Fotoğraf hem kalbe hem akla hitap etmeli”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Danimarkalı belgesel fotoğrafçısı Mads Nissen, fotomuhabirlik mesleği ile ilgili de ayrıntılar vererek, çekilen karelerin hem kalbe hem de akla hitap etmesi gerektiğini bildirdi.

Empati yeteneğinin fotoğrafçılık mesleğindeki değerine değinen Nissen, “İyi fotoğraf içten gelen duyguların yansıması sonucu ortaya çıkıyor. Ben bir fotoğrafçı olarak insanlar ve fotoğraflar arasında köprü kuruyorum. Bu sayede kişilerle birebir iletişime geçerek, kalp ritimlerini bile hissediyorum. Fotoğraf için öncelikle merak duygusu önemli. Bu duygu beraberinde yaratıcılık getiriyor. İyi bir fotoğraf karesinde aynı zamanda farklılık ve farkındalık bulunması gerekiyor.” tabirlerini kullandı.

Bu ortada, Nissen, 2015 ve 2021 yıllarında Dünya Basın Fotoğrafı Mükafatını kazanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu