Ekonomi

Bir tüccar, 156.000 $’lık bir meme-coin için 120.000 $ ödedi

Kripto tüccarları, yeni piyasaya sürülen meme-coin’lerin erken dönem alımlarını yapabilmek ve arzın büyük bir kısmına sahip olabilmek için inanılmaz derecede yüksek fiyatlar ödüyor.

Zincir üstü veriler, bir tüccarın 84 ETH fiyatını gösteriyor. DÖRT Jetonu satın almak için 64 ETH bedeli ödediğini gösteriyor. DÖRT jeton, EthereumTwitter’daki kripto topluluğunun ortasında blok zincirinde geliştirilen bir memeden bahsediyor.

Bu ödeme, tüccarın 156.000 değerinde DÖRT jeton satın almak için 120.000 dolardan fazla harcadığı anlamına gelir. Ancak bazı hafiyeler, satın alma işlemini gerçekleştiren tacirin bu tokeni satın almak için yalnızca ikinci adres olduğunu ve bu sayede yaklaşık 240 bin dolar kar elde edebileceğini belirtiyor.

DEXTools’tan alınan veriler, FOUR token’ın ilk gün 136 milyon dolarlık işlem hacmi gördüğünü ve 30 milyon dolarlık piyasa değerine sahip olduğunu gösteriyor.

Erken alıcıların 240.000$ ortası ile 2 milyon$ aralığında kar etmesi muhtemeldir. Bu, yatırımcıların neden bu kadar yüksek işlem fiyatlarına aldırış etmediklerini açıklıyor.

Kriptodaki bu gelişmeler, son zamanlarda yatırımcıların Ethereum blok zincirinde yüksek gaz fiyatlarına neden olan büyük paralar yerine meme paraları tercih ettiğini gösteriyor.

Gaz, kullanıcıların süreçlerin ağ doğrulayıcıları tarafından bloklara dahil edilmesini sağlamak için ödediği Ether’i ifade eder. doğrulayıcılar, “İlk gelen alır” En yüksek bedeli ödeyenlerin süreçlerine temelden daha öncelik verir. Bu, tanınan jetonun fiyatını binlerce dolara yükseltebilir.

Bu yazı ilk olarak CoinDesk Türkiye’de yayınlanmıştır.

resadiyehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu