Haber

İsrail, Gazze’deki Endonezya Hastanesi çevresine art arda şiddetli saldırılar düzenledi

İsrail’in, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Endonezya Hastanesi çevresine art arda şiddetli saldırılar düzenlediği bildirildi.

Gazze’de İçişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, İsrail’in Endonezya Hastanesi çevresine art arda şiddetli saldırılar düzenlediği kaydedildi.

Açıklamada, İsrail savaş uçaklarının Gazze’nin çeşitli noktalarına yoğun saldırılar düzenlediği, kuzeydeki Tel ez-Zater bölgesi ile Gazze şehrinin Es-Seraya kavşağı çevresinin de bombalandığı belirtildi.

Bakanlıktan yapılan bir diğer açıklamada ise An-Nuseyrat Mülteci Kampı’nda bir cami ve bir evin bombalandığı kaydedildi.

Açıklamada, saldırıda hayatını kaybeden 4 kişinin Aksa Şehitleri Hastanesi’ne kaldırıldığı belirtildi. Ayrıca Gazze’nin güneyindeki Han Yunus kentinin Pir Nasır bölgesindeki El-Fara ailesine ait binanın bombalandığı ve 5 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Açıklamada Ez-Zeytun Mahallesi’ndeki bir evin de hedef alındığı vurgulandı.

Öte yandan hükümet basın dairesinin Telegram hesabından yapılan açıklamada, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Cibaliya kasabası yakınlarında, Gazze kentinde, kuzeyinde ve Gazze’de yoğun saldırıların gerçekleştirildiği kaydedildi. En-Nasr Bölgesi.

Aynı hesapta yayınlanan görüntülerde, İsrail güçlerinin Han Yunus şehrinin En-Nimsavi Mahallesi’nde bir evi bombalaması sonrasında çıkan yangını sivil savunma ekiplerinin söndürmeye çalıştığı görülüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu